Görme Engelliler

OKUL AİLE BİRLİĞİ LYS-YGS BAŞARISI HABERİ

KARAPINAR GALİP  GÜPGÜPOĞLU  ÇOK PROGRAMLI  LİSESİ’NİN  ÜNİVERSİTE  SINAVINDAKİ BAŞARISI

Karapınar Beldesinde bulunan Galip Güpgüpoğlu Çok Programlı Lisesinin 2012 YGS ve LYS sınavlarındaki başarılı çıkışı üzerine okul aile birliği başkanı Şaban Aydın şu açıklamalarda bulundu: “ Beldemizde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Karapınar Galip Güpgüpoğlu Çok Programlı Lisesi 2012 yılında yapılan LYS sınavlarında Türkçe- Matematik Puan Türünde Zonguldak ili genelindeki tüm Genel liseler ve meslek liseleri arasında hem ortalama puanlarda hem de üniversiteye yerleştirme oranlarında birinci olmuştur. 2012 YGS sınavında ise YGS-3,YGS-4,YGS-5 Puan türleri Ortalamalarında Çaycuma genelindeki Genel liseler ve meslek liseleri arasında birinci olmuştur. Bu durum hem belde halkının hem de öğrencilerimizin okulumuza olan güvenini tazelemiştir. Okul aile birliği başkanı olarak ben; tüm velilerimiz ve öğrencilerimiz adına başta okul müdürümüz olmak üzere emeği geçen tüm öğretmen ve personelimize teşekkür ediyorum. Bu gurur verici başarılarının devamının geleceğini umuyorum.

Okul aile birliği başkanı olarak, okul ile sürekli iletişim halinde olduğumdan dolayı yapılan özverili çalışmalara yakından şahit oluyorum. Okulumuzdaki idari personel, öğretmenler ve yardımcı personel  dahil tüm çalışanlar eğitim - öğretim adına ellerinden gelenin en iyisini yaparak kısıtlı imkanlar içerisinde bu başarıyı elde etmişlerdir. Bununla beraber, okulumuzun çalışmaları ile iç içe olan ve okulumuza maddi ve manevi her türlü desteği veren başta Hayırsever işadamı Rifat GÜPGÜPOĞLU ve ailesine, Belediye Başkanı’mız Sayın Ercan KINAÇ’a ,Okulumuzun her Türlü ihtiyacının karşılanmasında hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Çaycuma KAYMAKAMIMIZ Sayın Hasan YAMAN’a , Çaycuma MİLLİ Eğitim Müdürlüğüne ve Tüm Karapınar halkına bu başarıdaki katkılarından dolayı okul aile birliği adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum.

Okulumuz Çok Programlı Lise olduktan sonra Çaycuma’da diğer okullarda bulunmayan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü ve Bilgisayar Teknik Servisi alanlarında öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir.Bu kapsamda okulumuzda Karapınar beldesi ve Karapınar beldesine bağlı köyler haricinde Çaycuma, Saltukova ve Perşembe’den yaklaşık 30 öğrenci taşımalı olarak eğitim öğretim görmektedir.2013-2014 eğitim öğretim yılından geçerli olmak üzerede Milli Eğitim Bakanlığımıza yeni bir bölüm Harita ve Kadastro bölümünün açılması Teklif edilmiş olup, Bakanlığımızdan gelecek cevap beklenmektedir. Amacımız Karapınar Galip Güpgüpoğlu çok programlı lisesini en kısa zamanda bölgemizde bir meslek eğitimi merkezi haline getirerek, ülkemize nitelikli gençler yetiştirmektir.Okulumuzun bu gelişiminde emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederek sözlerimi bitiriyorum dedi.